Družstevní bydlení by mohlo rozšířit svou podobu. Vedle výstavby na zelené louce by družstva renovovala i staré městské domy22.3.2023
 

Město si nechá prověřit další možnost, jak lidem nabídnout dostupné družstevní bydlení, a to formou rekonstrukce zdevastovaných bytových domů. V pilotním režimu by nový záměr mohl být realizován u domu na Mostecké 16. Zda je dům vhodný, prověří předprojekční příprava, kterou dnes radní doporučili zastupitelstvu města svěřit do rukou městské společnosti CD CENTRUM COMS.  

„Uvažujeme o tom, že bychom ke stávajícímu modelu družstevního bydlení pro mladé, který zahrnuje výstavbu tzv. na zelené louce v několika lokalitách v Brně, vytvořili další alternativu, v níž by se do rukou družstev svěřovaly staré domy v nevyhovujícím technickém stavu. Družstva by je následně renovovala za prostředky získané úvěrem. Prověříme teď technické i právní možnosti, jestli by se pro tento záměr hodil bytový dům na Mostecké 16 a jaké by byly podmínky tohoto typu družstevního bydlení,“ uvedla náměstkyně přimátorky města Brna pro bydlení Karin Podivinská. 

Na Mostecké 16 se jedná o zděný rohový řadový bytový dům se třemi nadzemními podlažími, ve kterém je 14 bytů a 6 nebytových prostor. Dům je momentálně bez nájemníků a vyklizený. Orientační náklady na jeho rekonstrukci a nástavbu jsou odhadovány na cca 43 milionů korun bez DPH.

Převzato z Tiskového servisu statutárního města Brna. Zpráva je dostupná zde